Odpowiednia porcja

Zdrowe, racjonalne odżywianie oparte jest tak naprawdę na trzech filarach: ILOŚĆ, JAKOŚĆ i CZĘSTOTLIWOŚĆ. O jakości żywności mówi się już tak wiele, że trudno jeszcze coś nowego wymyślić, a już tym bardziej nie chce nam się po raz wtóry o tym czytać, temat częstotliwości tez już jest chyba „pozamiatany”, bo każdy z nas chyba obudzony w nocy o północy jest wstanie bezbłędnie powiedzieć, ze powinno się jeść „5 posiłków dziennie”. Ale czy wiemy ile powinniśmy jeść? Jaka jest dla nas odpowiednia porcja? Czy tyle samo mam zjeść ja, co mój mąż i syn? Jak odmierzać odpowiednie ilości jedzenia, żeby służyły mojemu zdrowiu?

Dzisiaj postanowiłam, że mój ostatni wpis w temacie edukacji etykietowej będzie bardziej rysunkowy (do oglądani) niż do czytania.
Tak naprawdę wszystko, co jest dozwolone do sprzedaży jako żywność nie może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu, wiec może tak naprawdę robimy sobie krzywdę jedząc zbyt duże porcje?
Trudno jednak mieć zawsze przy sobie wagę i odmierzać nią ilość ziemniaków do obiadu czy kotleta, a przecież jest tyle prostych rozwiązań.
Na szczęście wielu producentów chce pomóc swoim konsumentom odmierzyć odpowiednią porcję. Super! Tak trzymać!Trwa ładowanie komentarzy...